Haberler

01 Haz 2014

Kulübümüz eğitmenlerinden Ertunç Eryılmaz, Oslo'da 4.dan seviyesine yükselmiştir.

14 Ara 2013

2013 Türkiye Kendo Şampiyonasında Egemen Doğan erkekler bireyselde Türkiye 2.'si olmuştur. Merve Giray kadınlar bireyselde Türkiye 2.'si olarak, Thessaloniki Cup 3.'lüğü ile birlikte Aralık ayındaki ikinci derecesini almıştır.

Arkadaşları tebrik eder, kulübümüzü başarı ile temsil ettikleri için teşekkür ederiz.

Resimler için tıklayın

06 Ara 2013

Kulübümüzü, Jelena Djurovic (3.dan), Kenji Asano (3.dan) ve İTÜ Kendo Kulübü ziyaret ettiler. Bu keyifli çalışma için kendilerine teşekkür ederiz.

30 Kas 2013

Bu sene Yunanistan'da düzenlenen Thessaloniki Cup organizasyonu dan sınavında kulübümüzden Merve Giray 2.dan, Asrın Sustam 1.dan olmuşlardır.

Ayrıca turnuvada, Merve kadınlar bireyselde 3. olup, Asrın kyu bireyselde figthing spirit ödülünü almıştır.

Arkadaşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

06-08 Eyl 2013

Bu sene 'Asami Sensei İstanbul Çalışmaları' kapsamında, Asami Sensei (8.dan Kyoshi) dojomuzu 3. kez ziyaret etti.

Resimler için tıklayın

18 Ağu 2013

Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz pikniğimiz. Bu sene frizbi, voleybol ve bilimum kağıt oyunları ile ayrı bir zevkli geçti :)

Resimler için tıklayın

04-07 Tem 2013

Kulüp olarak katıldığımız, 2013 Kendo Kampı, Livio Lancini (7.dan Renshi), Bernardo Cipollaro (5.dan), Tomaso Boscarol (5.dan) hocalarımızın yönetiminde, yurtiçi ve yurtdışından 60'ın üzeri katılımcıyla çok keyifli ve eğitici geçti.

Resimler için tıklayın

06 Nis 2013

KONTAKT 3 etkinliğinde, İTÜ Kendo kulübü ile birlikte kendo tanıtımı.

Resimler için tıklayın

22 Mar 2013

Yıllarca Türkiye Kendosu için büyük emekleri olan Takashima Sensei dojomuzu ziyaret etti.

04 Kas 2012

Dojomuzu ziyaret eden Yutaka Asami Sensei'ye (Kendo 8. Dan Kyoshi) bizlerle paylaştığı bilgi ve tecrübeleri için sonsuz teşekkür ederiz.

Resimler için tıklayın

14 Eki 2012

Kendo Derneğinin düzenlediği, Jean Pierre Raick Sensei'nin yönetimindeki dan sınavında, kulübümüzden Merve Giray ve Burak Kırcı 1.dan olmuşlardır. Arkadaşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

15 Tem 2012

Büşra arkadaşımız Ukrayna'da girdiği dan sınavını başarıyla geçmiş olup 2.dan seviyesine yükselmiştir. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.

13 Tem 2012

Sapanca düzenlenen 2012 Kendo Yaz Kampı'nın ilk çalışması, Livio Lancini Sensei, Bernardo Cipollaro Sensei, Tomaso Boscarol Sensei katılımıyla dojomuzda yapıldı.

3 gün süren Kendo Kampı, hem eğlenceli hem de çok eğitici geçti. Senseilerimize, bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaştıkları için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Daha fazla bilgi için> Kamp Sitesi

13 May 2012

2012 Türkiye Kendo Şampiyonasında kulübümüz eğitmeni Egemen Doğan erkekler bireyselde üçüncü olmuştur. Büşra Sağocak kadınlar bireyselde Fighting Spirit ödülüne layık görülmüştür. Arkadaşlarımızı tebrik ederiz.

28 Eyl 2011

28 Eylül Tarihinde, Yutaka Asami (Kendo 8.Dan Kyoshi), Livio Lancini (Kendo 7.Dan) ve Ryuza Tada (Kendo 6.Dan) senseilerle kulübümüzde çalıştık. Ayrıca İstanbul ve Kenshikai kulüplerinden değerli hocalar ve misafirlerimiz eşliğinde son derece faydalı ve keyifli bir çalışma gerçekleştirdik. Çalışma sonrası da hocalarımızla yemek yedik, tavsiyeler aldık.

1-2 Ekim Tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen Kendo Günleri’ne kulüp olarak katıldık. Asami Sensei liderliğinde verilen semineri düzenleyen AKİ başta olmak üzere organizasyona katkıda bulunan ve hocalarımızı ağırlayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

23 Tem 2011

23-24 Temmuz 2011 tarihinde ilk kez Sapanca – Kırkpınar’da düzenlediğimiz Kendo Yaz Kampı’nda aile ve arkadaşlarımızla beraber hem birçok eğlenceli aktivite yaptık hemde beraber kendo paylaştık. Bundan sonraki yıllarda da daha fazla katılım ile daha eğlenceli ve bol bol kendolu kamplar düzenlemek amacındayız.

Daha fazla bilgi için> Kamp Sitesi

24 Nis 2011

Türkiye Kendo Derneği’nin düzenlemiş olduğu dan sınavında;
Külüp hocalarımızdan Ertunç Eryılmaz 3.Dan,
üyelerimiz Metin Onarcan 3. Dan,
Necati Badem ve Tunç Tandoğan 2. Dan,
Cevat Sunol, Sinan Nalkaya ve Ermiş Özkan 1. Dan,
Seviyelerine yükselmiştir.

Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

03 Kas 2010

3 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen çalışmamızda İngiltere’den Kendo 3.Dan Young Park, Türkiye Kendo Derneği Başkanı Mustafa Özbiçer ve İstanbul Kendo Kulübü sempailerinden Şemseddin Moldibi bizlerleydi. Keyifli çalışma için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

15 Ağu 2010

Kulüp üyelerimizden Büşra Sağocak 13-15 Ağustos tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilen Kendo seminerinde 1.Dan sınavını başarıyla geçmiştir.

Arkadaşımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

06 Haz 2010

Küçükyalı Rezan Has Lisesinde çalışmalarımız devam etmektedir.

24 Haz 2009

Hocamız Egemen Doğan ve eşi Özge Doğan’ın kızı Asya Nil sağlıklı bir şekilde aramıza katıldı. Anne ve babayı tebrik eder Asya Nil’e hayat boyu mutluluk ve başarılar dileriz.

30 May 2009

Türkiye Şampiyonası’nda takımımız (Egemen Doğan, Ertunç Eryılmaz, Metin Onarcan, Tunç Tandoğan, Can Aydoğdu) şampiyon olmuştur. Bireyselde Egemen Doğan 2. olmuştur.

Arkadaşlarımızı tebrik ederiz.

22 Mar 2009

Belçika’da düzenlenen kendo seviye sınavında senpailerimizden Metin Onarcan kendo 2. dan sınavında başarılı olmuştur.

Metin’i tebrik ederiz.